Infranord besöker rekryteringsmässor

Under två veckor har Infranord deltagit vid norra Sveriges största utbildnings- och rekryteringsmässor Nolia Utbildning och framtid. Intresset för Infranord var stort på alla fyra mässorter Piteå, Umeå, Sundsvall och Östersund.

Infranord har deltagit vid norra Sveriges största utbildnings- och rekryteringsmässor Nolia Utbildning och framtid under två veckor. Intresset för Infranord och järnvägsbranschen var stort på alla fyra mässorter. Mässan startade i Piteå den 16 februari för att sedan dra vidare till Umeå den 18 februari, till Sundsvall den 23 februari och slutligen i Östersund den 25 februari. Totala antalet besökare på mässorna var cirka 12 000. På mässan träffar vuxenstuderande, arbetssökande, värnpliktiga och gymnasieungdomar ett brett utbud av företag med rekryteringsbehov, högskolor och universitet. 



Nyhetsdatum: 2010-03-05

Informationsägare:Magnus Darke

Årsredovisningen 2011

"Under 2011 inledde vi det viktiga arbetet med att effektivisera våra arbetsmetoder."
                                                                                   Niclas F Reinikainen VD Infranord AB 

 Läs årsredovisningen här

Vi söker medarbetare!

Vi söker just nu platschefer, arbetsledare, entreprenadingenjörer och signalare!

 

Se filmen om oss här

VD:s kommentar

VD Niclas F Reinikainen kommenterar år 2011.

Läs mer

Banbrytande kompetens

Infranord är Sveriges och Nordens ledande järnvägsentreprenör. Se filmen om vår verksamhet och hur vi ger våra kunder mer järnväg för pengarna!

Se filmen här 

 

Delårsrapport jan-mars 2012

Våra projekt

Läs om våra pågående och genomförda projekt